Učenie prvkov tanečného pohybu Polka s deťmi predškolského veku. Náladový tanec - polka Polka tanec v záhrade

V rámci kurzu získate:

Video kurz(od 6 diely trvanlivé5 hodiny)
- Súprava nástrojov(v elektronickej verzii)
- Zbierka zvukov(14 stopy)
- Certifikát(o konci kurzu 72 hodiny), s právom učiť a používať tento materiál práca s deťmi)Informácie o certifikáte.

Tento video kurz má dva základy: teoretické a praktické.
V teoretickej časti, je tam príbeh a ukážka hlavných typov tanečných vzorov (lineárne, kruhové, kombinované.)
V praktickej časti kurzu, prebieha analýza a učenie sa tanečných vystúpení, postavené na základe vyššie uvedených nákresov. Aj lektori tohto seminára v praxi ukázali svoju prácu na inscenovaní tancov. Ukázalo sa to veľmi zaujímavé a vzrušujúce. Tento videokurz poskytuje jedinečnú príležitosť doplniť si tanečnú „batožinu vedomostí“ kompetentným prístupom k inscenovaniu tancov.
Choreografi, pedagógovia, hudobní režiséri sa budú môcť naučiť metodické základy, rady, zoznámiť sa s kresbami a tanečnými vzormi pre svoje budúce inscenácie.

Obsah

1. Tanečný vzor ako jeden z vyjadrovacie prostriedky v choreografii.
- Pôvod tanečného vzoru.
- Vzťah tanečného vzoru a tanečného slovníka, dramaturgie a hudobného materiálu.
2. Druhy tanečných vzorov:
- Lineárne tanečné figúry
- Kruhové tanečné figúry
- Kombinované tanečné figúry
3. Tanečné schémy a ukážky tancov pre deti:
- Schéma 1. Príklad tanca "Poľka s obratom"
- Schéma 2. Príklad tanca "slovanská polka"
- Schéma 3. Príklad okrúhleho tanca "V záhrade alebo v záhrade"
- Schéma 4. Príklad tanca "Tanec snehových vločiek"
4. Inscenácia tancov na lineárnych, kruhových a kombinovaných vzoroch.
- Tanec "Krúhly tanec s vencami"
- Tanec "Polka-známy"
- tanec "Karelo-fínska polka"
- Tancujte "Očarujúci valčík"
- Tanec "Promočný valčík"
- Tanec "Jarný kruhový tanec"
- Tanec "Krúhly tanec so šatkami"
- Tanec "Mesiac a hviezdy"
- tanec "Slávnostná polonéza"

Túto súpravu materiálu si môžete zakúpiť výberom vhodného spôsobu platby z nasledujúceho:
1. Spôsob platby: Kliknite na tlačidlo -ZAPLATIŤ , platiť pre vás pohodlným spôsobom a okamžite automaticky dostávať odkazy na stiahnutie materiáluna vašu emailovú adresu.

2. Spôsob platby (odporúčané pre nákup viacerých materiálov naraz, ako aj na objednávku poštou na CD a DVD): * Pvložiť tovar košíkstlačením tlačidla -Kúpiť(toto tlačidlo sa nachádza úplne na začiatku popisu kurzu, blízko ceny), *P Pri zadávaní objednávky poštou si pripočítajte pevnú cenu dopravy – za preposielanie a poštovné, * platiť cez platobný systémInterkassa resp bankový prevod výberom pohodlného spôsobu platby. *Po zaplatení budete mať prístup k stiahnutiu materiáluv tvojom osobný účet, alebo

Ksenia Evseeva
Učenie prvkov tanečného pohybu Polka so staršími deťmi predškolskom veku

Cieľ: Štúdium základ tanečné pohyby« Polka» .

Úlohy:

Predstavte a ukážte hlavné tanečné prvky« Polka» .

Kultivujte pozornosť, trénujte svalovú pamäť, trpezlivosť, vytrvalosť.

Rozvoj zručností plasticity, expresivity, milosti.

Vzdelávacie: podporovať získavanie nových zručností medzi učiteľmi, pričom treba zdôrazniť hlavné tanečné prvky.

Vzdelávacie: vytvárať podmienky pre rozvoj záujmu, rozvoja tvorivosť a predstavivosť učiteľov.

Vzdelávacie: podporovať formovanie morálnej kultúry jednotlivca.

Org. moment.

Príbeh tanec.

opatrovateľka: pohyby hudba sa už dlho používa pri výchove detí (starovekej Indii, Čína, Grécko). Švajčiarsky učiteľ a skladateľ Emile Jacques-Dalcroze však prvýkrát uvažoval o rytme a odôvodnil ho ako metódu hudobnej výchovy. (1865-1950) . Pred rytmom si v prvom rade stanovil za úlohu rozvíjať hudobné schopnosti, ako aj plasticitu a výraznosť. pohyby.

Všetky deti je potrebné naučiť rytmus, rozvíjať v nich hlboký „cit“, prenikanie do hudby, tvorivú predstavivosť, formovanie schopnosti vyjadrovať sa pohyby.

Práca v oblasti hudobnej a rytmickej výchovy umožňuje takéto riešenie úlohy:

Rozvíjať emocionálnu citlivosť na estetickú stránku okolitej reality;

Vytvorte estetickú chuť;

Rozvíjajte kognitívny postoj k realite.

Pohyb k hudbe to dopĺňa riadok:

dáva výstup a vypúšťanie negatívnym emóciám, zmierňuje nervové napätie;

vytvára povznesenú náladu;

rozvíja aktivitu, iniciatívu;

rozvíja koordináciu pohyby, možnosť ľubovoľne ich ovládať.

Tanec prispieva k celkovému fyzickému rozvoju dieťaťa, dodáva silu, koordináciu pohyby a ďalšie vlastnosti potrebné na formovanie zručností a špecifických zručností, sebavedomie. Tieto vlastnosti pohyby študoval AND. G. Pestalozzi, Ya. A. Kamensky, John Locke, J. J. Rousseau, I. B. Bazedov a ďalší.

Vek 5 - 6 rokov celkom dobre študujú psychológovia a fyziológovia, ktorí toto obdobie detstva charakterizujú ako obdobie nerovnomerného a zvlneného vývoja.

Rozvoj centrál nervový systém je aktívny. Podľa vedcov toto Vek má zvláštnu plodnú náchylnosť. U dieťaťa sa intenzívne formuje zrakovo-figuratívne myslenie a predstavivosť, rozvíja sa reč, duševný život sa obohacuje o skúsenosť, vzniká schopnosť vnímať svet a konať podľa predstavy. Od dieťaťa môžete pri vystupovaní vyžadovať výraznosť, emocionalitu tanec.

V 6. roku života dieťa zlepšuje základné nervové procesy vzruchu a inhibície. To má priaznivý vplyv na dodržiavanie pravidiel správania dieťaťa.

Vlastnosti nervové procesy excitácia a inhibícia - sila, rovnováha a mobilitu sú tiež o niečo vylepšené. Deti rýchlejšie odpovedajú na otázky, menia akcie, pohyby, čo vám umožňuje zvýšiť hustotu tried v kruhu rytmu, zahrnúť do motorických cvičení prvkov, formovanie sily, rýchlosti, vytrvalosti. Ale napriek tomu vlastnosti nervových procesov, najmä mobilitu sú nedostatočne rozvinuté. O mobilné pohyby je potrebné stanoviť presné úlohy, kontrolovať priebeh vyučovacej hodiny.

Vo veku 6 rokov sa u dieťaťa vyvíjajú veľké svaly trupu a končatín, ale malé svaly sú stále slabé, najmä svaly rúk. Deti sú schopné zmeniť svoje svalové úsilie. Preto deti v triede môžu vykonávať cvičenia s rôznymi amplitúdami, pohybovať sa od pomalého k rýchlejšiemu na pokyn učiteľa, pomerne ľahko sa učia úlohy pri chôdzi, behu, skákaní, ale určité ťažkosti vznikajú pri vykonávaní cvičení súvisiacich s prácou malých detí. svaly.

V rozcvičke musíte prejsť od jednoduchého k zložitému, od pokoja k rýchlemu. pohyby, a použitie príjem kontrastu na rozvoj rýchleho prepínania.

Tancovanie zahrnuté v tento program prinášať deťom radosť a potešenie. Ale sú k dispozícii v obsahu aj v charaktere. pohyby. V programe rytmického krúžku sú detské parné miestnosti tanec, národný tanec, tance - improvizácie.

Detský tanec má vždy jasne vyjadrenú tému a myšlienku – vždy má zmysel. IN tanec je tu dramatický základ a zápletka, obsahuje zovšeobecnené aj špecifické umelecké obrazy, ktoré sú vytvárané prostredníctvom rôznych plastov pohyby a priestorové výkresy - konštrukcie.

Užitočné sú najmä ľudové tance a tanec, pretože deti zoznamujú s ich rodnou kultúrou, nakazia ich optimizmom a vytvárajú pozitívne emócie. Všetko ľudové tanec určené na spoločné vystupovanie a zlepšenie komunikačných schopností detí medzi sebou.

Medzi tanec najdostupnejšie ruské deti, bieloruský, ukrajinský, český. Jednoduchosť kreslenia, veselosť, živá a veselá hudba tanec tieto národy plne spĺňajú požiadavky repertoáru detských krúžkov. A poľské tance- Krakowiak a mazurka sú komplexné pohyby, môžu vykonávať len deti vyšší vek. maďarčina, bulharčina, rumunčina, taliančina tanec osobité v rytme a hudbe, väčšina z nich sa hrá vo veľmi rýchlom tempe. Preto ich možno odporučiť len dobre pripraveným deťom.

I. Úvodná časť.

opatrovateľka: Predtým ako začneš učenie prvkov pohybu s deťmi, je potrebné zahriať, čím sa zahrejú svaly tela dieťaťa. Čas vonkajšieho rozvádzača je 5 minút.

vonkajší rozvádzač (5 minút.):

opatrovateľka:

1. I. P. nohy spolu, ruky na opasku

Záklony hlavy dopredu, dozadu, doprava, doľava s podrepom.

2. I.P. nohy spolu

Ruky na ramená, do strán;

Ruky na ramená, hore.

3. I. P. nohy od seba, ruky na opasku

Pravá ruka na stranu, na opasku;

Ľavá ruka na stranu, na opasku.

4. I. P. nohy od seba, ruky na opasku

Trup doprava, doľava.

5. I. P. nohy od seba, ruky hore

Sklopte trup nadol rukami a dotýkajte sa podlahy.

6. I. P. nohy spolu, ruky na opasku

Tlieska 2 na kolená, 2 pred hrudníkom.

7. I. P. nohy od seba, ruky na plecia

Ruky do strán, pravá noha do strán a dovnútra a. P.;

Ruky do strán, ľavú nohu do strán a dovnútra a. P.;

Ruky dopredu, pravá noha dopredu a dovnútra a. P.;

Ruky dopredu, ľavá noha dopredu a dovnútra a. P.

8. I. P. nohy od seba, ruky na opasku

Trup dopredu s rukami.

9. I. P. nohy od seba, ruky na opasku

Výpady na pravej a ľavej nohe.

10. Skákanie (na dvoch nohách vpravo, vľavo, dopredu, dozadu, dole, hore).

II. Hlavná časť (20 minút.)

opatrovateľka: Keď si zahrejeme svaly, sú pripravené ísť. Prejdime k vzdelávacie prvky hudobno – rytmické tanečné pohyby« Polka» . Čas vypočítaný pre učebné pohyby - 20 minút. (Učiteľ ukazuje pohyby, potom učitelia zopakujú pohyby v pároch 2-3 krát)

opatrovateľka:

1. kresba

Dospelí sa pohybujú v kruhoch. Potom sa zastavia a otočia sa oproti sebe.

2. kresba

3x tlieskajú rukami a otočia sa k sebe chrbtom s trojitým dupotom.

3. kresba

Vykonajte štyri pramene a potraste hlavou.

4. kresba

Zatlieskajte im 3-krát rukami a otočte sa oproti sebe s trojitým dupnutím.

5. kresba

Navzájom sa ohrozujú prstom a zároveň vykonávajú pružinu v nohách.

6. kresba

Otočte sa a držte sa za ruky "loď"

pohyby opakujte od prvého výkresu.

III. Záverečná časť (5 minút.)

Poprava naučil tanec"Polka"vychovávatelia.

Demonštrácia moderná interpretácia tanec.

Odpovede na otázky učiteľov.

Súvisiace publikácie:

Odporúčanie pre pedagógov „Zdravotne šetriaca technika „Terapia Su-Jok“ s deťmi staršieho predškolského veku“(„Zdravotne šetriaca technológia „Terapia Su-Jok“ s deťmi staršieho predškolského veku v praktická práca učiteľ – logopéd v predškolskom veku.

Zhrnutie majstrovskej triedy pre učiteľov o rozvoji jemných motorických zručností rúk u malých detí "Magic Fingers"Účel: ukázať techniky a spôsoby rozvoja dobré motorové zručnosti ruky u predškolských detí. Úlohy: 1. Oboznámiť učiteľov s hrami a.

Účel: naučiť, ako využiť možnosti slaného cesta (testoplastika) - v spoločnej práci rodičov a detí. Úlohy: - predstaviť.

Abstrakt workshopu pre učiteľov "Divadelné a herné aktivity s deťmi staršieho predškolského veku"Účel: zvýšenie kompetencie pedagógov pri uplatňovaní divadelnej činnosti v MATERSKÁ ŠKOLA rozvoj predstavivosti a kreativity.


Skúsme sa spoločne naučiť niekoľko základných polkových pohybov, ktoré sa používajú v mnohých spoločenských a ľudových tancoch. Tento tanec je často zaradený do repertoárov detských spoločenských a choreografických skupín.


Skokový krok

Najcharakteristickejším pohybom pre polku je krok s výskokom, ktorý treba vykonávať zľahka. Okrem pa polky sa v tanci využíva aj cval pa, často sa predvádza v rýchlom predstihu po línii tanca. Aby ste skoky robili ľahko a vzdušne, skúste si nacvičiť zložené skokové pohyby:

Vzostup na polprsty sa vykonáva na dve štvrtiny opatrenia. V rytme „a“ urobte mierny drep; naraz prudko narovnajte kolená a zdvihnite sa na prsty; na „dvojke“ sa jemne spustite a uvoľnite kolená.

Ohýbanie nohy sa vykonáva na jednu štvrtinu opatrenia. V rytme „a“ uvoľnite kolená; po prvé, narovnajte koleno ľavej nohy a pravá noha je ohnutá v polohe v členku; na „a“ - dajte pravú nohu do polohy od podložiek po celé chodidlo. Potom uvoľnite kolená.

Pri vykonávaní tohto pohybu dbajte na to, aby boli kolená uvoľnené až po poslednom spustení päty na podlahu. V polohe na polprstoch by sa chodidlo malo dotýkať podlahy celou rovinou podložky; a telo musí zostať rovné.

prekročenie

Popravený na jeden úder. V rytme „a“ ohnite pravú nohu a zdvihnite sa do polovice prstov ľavej nohy; na úkor "časov" musíte urobiť krok s pravou nohou na mieste; potom na úkor "a" - krok s ľavou nohou na mieste; na úkor "dvoch" - krok s pravou nohou na mieste; na "a" ľavá noha nižšie do polohy. Prechody sa vykonávajú striedavo s pravá noha a z ľavej nohy, ako aj s napredovaním. V tomto prípade sa prvý krok vykoná dopredu, doprava, doľava alebo dozadu. Druhý krok sa vykoná ako predponový krok.

Prípady použitia

1. Pri upevňovaní naučeného pohybu sa deti vyzývajú, aby si z viacerých modelov vybrali ten menovaný a predviedli ho.

2. Pri hre vonku: vedúci ukazuje model pohybu – deti ho predvádzajú.

3. Zoznámenie sa s kompozíciou tanca: učiteľ rozloží obraz modelov v určitom poradí - deti ukážu pohyby a predvedú ich. Opačná možnosť je možná: po oboznámení sa s tancom si deti samé rozložia model jeho kompozície.

4. V tanečnej tvorivosti deti (jeden alebo dva páry) vytvoria tanec z pohybových vzorov a potom ho samy ukážu ostatným deťom. Herná úloha pre dva páry: každý pár vytvorí kompozíciu nového tanca pre druhý pár a predloží ho s modelmi. Súperiaci pár študuje navrhovaný model a tancuje. Ďalší pár robí to isté. Deti-diváci hodnotia, čí tanec bol zaujímavejší, harmonickejší.

5. Hra „Hádaj tanec“: hostiteľ ukazuje model - deti pomenujú žáner.

6. Dieťa si samostatne vezme model pohybu, ktorý bolo požiadané zvládnuť (alebo si ho chcelo samo zopakovať), a vykoná ho alebo požiada o pomoc učiteľa alebo iné deti.

7. Deti si podľa želania zorganizujú hru „Dokážeš to?“: postupne si predvádzajú modely a ten, komu to bolo predvedené, tancuje.

Tvorba manuálu

Príspevok je véčkový priečinok, čo si bude vyžadovať päť hárkov kartónu (27 x 35 cm) - je potrebné ich prepojiť samolepiacou fóliou.

Na predvádzacej strane leporela je na každom liste obojstrannou bezfarebnou páskou pripevnené priehľadné plastové "vrecko" - do neho je vložený obrázok s obrázkom modelky.

TO opačná strana priečinky sú pripojené rovnaké "vrecká" na uloženie súprav s modelovými výkresmi odlišné typy tance: ruský tanec, valčík, polka.

Na kresbách sú postavy dievčaťa a chlapca znázornené líniami v rôznych tanečných pózach. Pre každý tanec existuje niekoľko modelov, ktoré si deti môžu svojpomocne usporiadať do „vreciek“ na predvádzacej strane skladacieho priečinka, pričom vykonávajú kreatívnu úlohu (zloženie kompozície konkrétneho tanca).

VALČÍK

Pozostáva z piatich kariet s modelmi nasledujúcich pohybov:

- bočný krok vo dvojici („loď“);

- hojdanie;

- "hviezdička";

- "brány";

- krúži okolo chlapca.

POLKA

1. "šípka"

2. Polka krok

3. Tlieskajte vpravo-vľavo oproti sebe

4. Zakrúžkuj chlapca polkovým krokom

5. Skok

RUSKÝ TANEC

1. Zberač

2. "Lopta"

3. Pradenie na jednej ruke

4. "Vesta"

5. Navíjačka

Obrázky a fotky

Tanečné vzory

Ako vyzerá špeciál



Ako sa príspevok používa